četvrtak 19.01.2017.
20:16

Ekipa Željka Obradovića došla je do važnog trijumfa u 18. kolu Evrolige.

screenshot - Youtube.com

U "Ulker Sports" areni u Istanbulu sastali su se domaći Fenerbahče i atinski Panatinaikosa.

Domaćin je ubedljivo slavio iako u rosteru nije bilo ponajboljeg igrača istanbulskog sastava Ekpea Juda.

Na kraju je bilo 84-63 u korist turskog sastava, koji je tako nadoknadio minus iz duela ova dva tima u "OAKA Areni".

Od prve četvrtine je domaćin nametnuo svoj ritam, prvu deonicu su dobili sa 10 razlike i tako najavili trijumf.

Do poluvremena je ta razlika otišla na 15 poena, činilo se da gosti ne mogu da se izvuku.

Treća četvrtina je to i potvrdila, PAO ju je ipak dobio ali sa svega pola koša razlike, te su u poslednji kvartal ušli sa 14 poena deficita.

Obradovićevi izabranici su dodali gas u poslednjoj deonici i tako došli do važne pobede.

"Iks faktor" domaćeg sastava bio je turski internacionalac Ahmet Duverioglu, koji je u dosadašnjem toku sezone upisao svega 10 minuta na parketu u Evroligi.

Ovoga puta je zbog izostanka Juda dobio važniju rolu i odlično se pokazao, kako je upisao 13 poena i četiri skoka za nekih 15 minuta koliko je proveo na terenu.

Najbolji je u domaćem sastau upak bio Jan Veseli, upisao je isti košgeterski učinak kao i Duverioglu ali je imao četiri skoka, i po tri asistencije i ukradene lopte.

Najefikasniji je bio Điđi Datome sa 16 poena, ali je Italijan imao slabe procente šuta. Dvocifreni su bili i Slukas sa 12 poena, kao i Džejms Nunali koji je meč završio sa 10 postignutih poena.

Bogdan Bogdanović je upisao sedam poena, pet asistencija i tri skoka, dok je Nikola Kalinić za samo 11 minuta na terenu upisao šest poena i jednu uhvaćenu loptu.

U poraženom sastavu, usamljen je bio Majk Džejms sa 24 poena, dvocifreni još Singlton sa 13 (sve poene upisao do poluvremena) i Kej Si Rivers sa 11 poena.

Podbacio je Kalates sa samo dva poena i četiri asistencije.