petak 29.03.2024.
20:36

Simultanka košarkaša Fenerbahčea, ovacijama je ispraćen sa terena.

2024 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Kako se i očekivalo, Fenerbahče je večeras pred svojim navijačima u Istanbulu lako izašao na kraj sa poslednjeplasiranom Albom, u utakmici 32. kola Evrolige.

Fener je slavio sa ubedljivih 103:68 i tako upisao 20. pobedu od početka sezone u Evroligi, čime se izjednačio sa Panatinaikosom i Olimpijakosom, s tim da Panatinaikos tek treba da odigra svoj meč protuv Virtusa večeras od 20.30h.

Ali, ono što se baš i nije očekivalo, jeste fantastično šutersko veče Najdžela Hejs-Dejvisa. On je meč završio sa neverovatnih 50 poena za nepunih 30 minuta u igri. Za dva poena je šutirao 9/11, za tri 9/16, 5/7 sa linije penala i ostvario indeks korisnosti 46!

Sama utakmica je rešena maltene u prvoj četvrtini koju je Fener dobio sa 34:18 i zatim je rutinski odrađivao posao, ali kada je Hejs-Dejvis prebacio brojku od 40 postignutih poena, ušlo se u trku sa vremenom da ovaj košarkaš tu brojku uveća i na 50+ do kraja meča.

Naravno, saigrači su ga forsirali u napadu, a pristalice Fenerbahčea su sa tribina zdušno navijale da Hejs-Dejvis ostvari pomenutu brojku, pogotovo kada je stigao do 48 poena u samom finišu.

A onda - istorija! Na oko 18 sekundi do kraja, Hejs-Dejvis posle prodora pogađa za konačnih 103:68, upisuje 50. poen na ovoj utakmici i ulazi u istoriju Evrolige.

On je tako postao prvi košarkaš koji je u Evroligi stigao do brojke od 50 postignutih poena na jednoj utakmici. Dosadašnji rekorder bio je Šejn Larkin iz Efesa koji je tokom 2019. godine upisao 49 poena u meču protiv Bajerna.

U ekipi Albe koja je pretrpela 27. poraz najefikasniji je bio Braun sa 17 poena.