subota 11.12.2021.
22:28

Ekipa Saše Đorđevića ušla u seriju pobeda.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Sudeći po poslednjim utakmicama i u Evroligi, i u turskoj Superligi, ekipa Fenerbahčea je uspela da prevaziđe nedavnu krizu i sada ponovo pobeđuje u seriji.

U dvanaestom kolu šampionata Turske, Đorđevićev tim je večeras kao gost savladao gradskog rivala, ekipu Galatasaraja rezultatom 86:76.

Ovom pobedom, Fener se ponovo izdvojio na vrhu tabele sa 11 pobeda i jednim porazom, ispred Efesa koji ima skor 10-2. Galatasaraj je ostao na trećoj poziciji sa sedam pobeda i pet poraza.

Fenerbahče je bio bolji rival u prvom poluvremenu, Galatasaraj je uspeo da u trećoj četvrtini anulira rezultatski zaostatak, ali u poslednjih deset minuta su gosti odigrali najbolje, pogotovo u napadu i zasluženo stigli do nove pobede.

Bez našeg Marka Gudurića, u ekipi Fenerbahčea se posebno istakao Melih Mahmutoglu sa 22 poena, De Kolo je upisao 19, a Veseli 14 poena i 12 skokova. Kod domaćina, Bost i Pursel su upisali po 19 poena.