četvrtak 12.01.2023.
20:40

Bitna pobeda turskog tima.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Fenerbahče slavio protiv Trinkijerijevog Bajerna 79:71 (19:18 27:21 21:10 12:22)

Tokom prve četvrtine smo videli borbu za svaki poen, ni jedna ekipa se nije rezultatski odvajala na duži period. Bajern je u jednom trenutku imao +4 (10:14), ali je turski tim uspeo da preokrene i dobije prvi segment igre rezultatom 19:18.

Itudisovi izabrancii su pojačali tempo u nastavku. Tokom druge čevrtine smo videli efikasniji Fener, trojke su krenule Buker i Karsen su pogađali, prednost na poluvremenu je iznosila +7 za Fener (46:39), mogao je Jaramaz da smanji, ali trojka nije ušla.

Po povratku sa poluvremena, Vilbekin veže par uspešnih akcija je prednost otišla na +11 (50:39). Nastavili su potom Kalates i Motli, koji je bio siguran sa penala, Gudurić je takođe ubacio svoju drugu trojku iz dva pokušaja na dva i po minuta pred kraj 3. četvrtine (66:43). Bajern je uspeo da smanji prednost do kraja četvrtine (67:49).

Motli nastavlja sa odličnom igrom u poslednjoj četvrtini, na početku upisuje svoj 18 poen - Fener je na plus 20 (69:49). Ipak, Bajern od tada vezuje 12 poena, prednost se topi na samo osam poena. Rubit je imao sjajno veče, upisao je 21 poena na minut do kraja je prednost bila svega 4 poena za Fenera, ali sigurni Gudurić i Vilbekin u penal završnici overavaju novi trijumf Fenera (79:71).

Motli je upisao 22 poena, Gudurić 8, na drugoj strani Rubit je skupio 21 a Vinson 12 poena u ekipi Bajerna.