Fenerovih 3:0 za finale, Alimpijević tu ništa nije mogao

21:40

Kraj sezone za srpskog trenera i njegov tim.

2024 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Fenerbahčea plasirali su se u finale plej-ofa turske Superlige.

Oni su i u trećem meču bili bolji od Bešiktaša, ovoga puta kao gosti rezultatom 86:77 i sa ukupnih 3:0 u pobedama dobili ovu polufinalnu seriju. U borbi za titulu igraće protiv Efesa koji je takođe sa 3:0 u pobedama eliminisao Karšijaku.

Fener je bio nešto bolji tokom prvog poluvremena, ali je tim Dušana Alimpijevića uzvratio u trećoj, pa je Bešiktaš u poslednju četvrtinu uneo tri poena prednosti.

Ipak, završnicu meča je ekipa Fenerbahčea bolje odigrala, imala je dve serije od po 8:0 i rešila pitanje drugog finaliste.

Hejs-Dejvis je ponovo bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, upisao je 21 poen večeras, 17 je imao Šanli, a sjajni Kalates je uz 14 poena, upisao i 9 asistencija i 7 skokova.

Kod domaćih, nova odlična partija Marka Simonovića koji je bio najefikasniji sa 21 poenom, 19 je upisao Nidam, a Metjuz 16, uz 8 skokova i 7 asistencija.