sreda 03.05.2023.
23:09

Španska ekipa igraće sledeće sezone Evroligu.

@GranCanariaCB/Twitter

Ekipa Gran Kanarije pobedila je Turk Telekom 71:67 u finalu Evrokupa i osvojila ovo takmičenje.

Ekipa Jake Lakoviča je za nijansu odlučnije ušla u finalni meč. Poveli su posle prve četvrtine 29:23.

Međutim, u nastavku su potpuno preuzeli inicijativu, zatvorili napad Turk Telekoma i ,,pucali" iz svih oružja". Ostvario je španski tim neverovatnu seriju od 15:0 u drugom kvartalu što im je donelo veliku prednost na poluvremenu od 50:33.

Delovalo je da je veliki deo posla završen, ali tim iz Ankere odgovorio je u trećem u periodu na isti način. Posle serije 14:2, gde je Gran Kanarija bila potuno nesnađena na svojoj polovini, rezultat je bio 55:47,a do kraja treće četvrtina 61:55.

Usledila je jako neefikasna poslednja četvrtina, u kojoj su obe ekipe igrale čvrstu odbranu, ali i loše napade. Turk nije uspeo da stigne do preokreta i promeni stanje na semaforu.