FInska odabrala da ugosti Litvaniju na Evrobasketu, šta to znači za Srbiju?

Autor: Lazar Nikolić
četvrtak 27.02.2025.
13:45
Izvor: Sportske.net

Još uvek nije sve poptuno jasno.

fiba.basketball
fiba.basketball

Povezane vesti

Košarkaška reprezentacija Litavnije igraće grupnu fazu Evrobasketa naredne godine u Tampereu, odabrao je jedan od organizatora Finska.

Domaćini Evrobasketa Finska, Kipar, Letonija i Poljska dobili su pravo od FIBA da izaberu po jednog rivala, a prvi su to učinili Finci i sebi dodelili komšije Litvance, tako će ove dve selekcije biti smeštene u grupu B.

Na Evrobasketu će učestvovati 24 reprezentacije podeljene u četiri grupe, a žreb će se održati 27. marta u letonskoj Rigi.

Izbor Finske možda neće uticati na reprezentaciju Srbije, jer Litvanci po poslednjim projekcijama ne bi trebalo da budu u prvom šeširu u kojem će se sigurno nalaziti naša selekcija, pa bi "orlovi" mogli u Tampere na megdan njima i Finskoj, ukoliko ih prethodno ne izabere neki od preostala tri domaćina turnira.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke