subota 11.02.2023.
21:00

Borba za vrh AdmiralBet ABA lige se nastavlja.

Dragana Stjepanović

Košarkaši Cedevite Olimpije pobedili su FMP u Železniku 86:79 u okviru 19. kola AdmiralBet ABA lige.

Gosti su od samog početka pokazali blago inicijativu i poveli posle mini-serije od 6:0 devet poena razlike. Do kraja, FMP je smanjio prednost, ali nedovoljno da preokrene rezultat posle prvih 10 minuta.

U nastavku Cedevita Olimpija je preuzela kontrolu i zahvaljujući dobro organizovanom napadu stekla dvocifrenu prednost na poluvremenu pri rezultatu 47:37.

Po povratku na teren prednost se povećavala. Iako je FMP vezao pet poena za smanjenje zaostatka, tu je i stao kada je napad u pitanju.

U poslednjoj četvrtini Cedevita Olimpija je stigla čak 21 poena prednosti. Domaći su se približili posle serije od 9:0, međutim to nije bilo dovoljno da se rezultat promeni.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Ferel sa 17 poena, pet skokova i šest asistencija, dok je Matković upisao poen manje. Murić je postigao 14, a Dragić je stigao do dabl-dabl učinka od 13 poena i 11 skokova.

U ekipi FMP-a istakao se Mur sa 19 poena, dok je Valinskas postigao 15 uz pet asistencija.