20:13

''Panteri'' u sve lošijoj formi.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT/2022

Košarkaši FMP-a iz Železnika sve više kvare odličan utisak koji su ostavili u većem delu sezone.

Večeras su pretrpeli i četvrti uzastopni poraz u AdmiralBet ABA ligi, ovoga puta od poslednjeplasiranog MZT-a u Skoplju.

Tim Dragana Gagija Nikolića je slavio sa 87:82 i tako stigao do četvrte pobede od početka sezone, veoma važne u borbi za opstanak.

FMP je imao blagu prednost posle prvog poluvremena, ali je presudila treća četvrtina koju su Skopljanci sjajno odigrali, dobili je sa 30:18 i u poslednjih deset minuta meča nisu ispuštali vođstvo.

Majkl Kafi je bio najbolji u pobedničkoj ekipi sa 23 poena i šest asistencija, a kod gostiju su se istakli Izundu sa 18 poena i sedam skokova, kao i novajlija Mening sa 17 poena.

Posle 20 odigranih kola FMP je na četvrtom mestu sa 12 pobeda i osam poraza, a MZT ima skor 4-16 na začelju tabele.