petak 01.10.2021.
21:57

Prvi trijumf ''Pantera'' u novoj sezoni.

AdmiralBet ABA liga/FMP

Košarkaši FMP-a savladali su večeras u Železniku ekipu Igokee rezultatom 89:81 u utakmici drugog kola AdmiralBet ABA lige.

Podsetimo, ''Panteri'' su na startu sezone poraženi od Budućnosti u Podgorici, a Igokea je u prvom kolu posle velike borbe uspela da savlada čačanski Borac.

Minute pred početak meča obeležila je prigodna svečanost povodom završetka karijere Filipa Čovića, a njegov dosadašnji klub mu je uručio lep poklon kao podsećanje na sve što je uradio.

Prva četvrtina bila je prilično efikasna, pogotovo kada su domaći u pitanju. FMP je u tom periodu stekao šest poena prednosti, a do poluvremena ta prednost je neznatno uvećana.

Najviše što je Igokea uspela da učini u nastavku jeste prilazak na tri poena zaostatka sredinom trećeg kvartala, bilo je 56:53, ali FMP je brzo uzvratio i do kraja meča uspeo da zadrži prednost.

Nerandžić i Radonjić su sa po 18 poena predvodili domaće do pobede, a u Igokei su bili najefikasniji Voler sa 14 i Jošilo sa 12 poena.