FOTO izlog iz ''Arene'': Partizan i Efes u evroligaškoj atmosferi, šta je sa Smailagićem?

četvrtak 16.09.2021.
19:46

Željko Obradović ima novu brigu.

Sportske.net/Nikola Krstić

Završeno je prvo poluvreme utakmice između Partizana i Efesa u Štark Areni u Beogradu, a rezultat je 46:45 za crno-bele.

Meč se igra povodom  okončanja igračke karijere Novice Veličkovića, a počeo je odavanjem pošte jutros preminulom treneru Dušanu Ivkoviću.

Miletić, Lidej i Panter u uvodnim minutima meča donose Partizanu prednost od 8:2. Moerman prekida tu seriju i ubrzo gosti stižu na 8:7. Kako je meč odmicao, isticali su se i Micić i Petrušev kod gostiju, ali su se i crno-beli odlično držali protiv aktuelnog evropskog prvaka i dugo su održavali blagu rezultatsku prednost.

Poenima Petruiševa Efes je poveo sa 32:31 na sedam minuta pre poluvremena.

Nekoliko minuta kasnije, Dalas Mur je trojkom vratio prednost za Partizan, ali su gosti ubrzo uzvratili.

Na dva minuta pre kraja poluvremena, Dangubić svojom trojkom vraća prednost Partizanu na 42:40, a onda je usledio trenutak koji je sve u dvorani podigao na noge - Novica Veličković ulazi u igru umesto Uroša Trifunovića, a odmah zatim je upisao i prve poene za 44:42 u korist crno-belih.

Ono što može da zabrine crno-bele jeste povreda zgloba Alena Smailagića  drugoj četvrtini, nadamo se da ipak nije ozbiljan problem u pitanju.

U prilogu pogledajte i deo atmosfere iz dvorane.