22:29

Revanš meč igra se u petak.

@Eurocup/X
@Eurocup/X

Pariz je rutnski savladao Burg u franscuskom okršaju u okviru prvog meča finala Evrokupa.

Bila je ovo sigurna pobeda domaće ekipe, koja je na kraju slavila 77:64.

Pariz je mnogo bolje otvorio ovaj susret. Sredinom prve deonice napravili su seriju 13:2 i potom poveli 23:11 posle prvih 10 minuta igre.

U drugoj četvrtini bili su jednako ubedljivi. Burg nije pronašao nijedno rešenje u odbrani ne bi li zaustavio rivala. Pariz je na poluvremenu vodio 54:31.

Pao je nivo igre po povratku na teren. Gledala se prilično tvrda treća četvrtina, u kojoj Burg bio bolji za pola koša 12:11, ali nedovoljno ni da priđe Parižanima.

U četvrtom periodu, Šorts i Hifi su nastavili svoju seriju za 25 poena prednosti. Ali, onda je zahvaljujući pregruboj odbrani Pariza, Burg vezao osam poena ne bi li koliko-toliko ublažio poraz. To je jedino što su mogli protiv ovakvog rivala iz prestonice.

Najefikasniji kod pobednika bio je Šorts 15 poena, dok je Hifi postigao 13.