Frka u Izraelu - Hapoel pred dvogodišnjom suspenzijom?
Vlasnik kluba napravio neumesno poređenje.

Povezane vesti
KK Hapoel iz Tel Aviva ne prestaje da izlazi iz fokusa košarkaške javnosti, a poslednja u nizu informacija nimalo nije blagonaklona prema izraelskom klubu budući da se vlasniku Oferu Janaju stavlja na teret da nije dozvolio Džonatanu Motliju da uradi antodoping test.
Ova vest je brzinom munje odjeknula izraelskom i evropskom košarkom budući da bi ovakav potez vlasnika kluba mogao da košta Hapoel dvogodišnje suspenzije.
Sve se dogodilo posle nedavne prvenstvene utakmice između Hapoela i Makabija kada je visoki centar domaćeg tima trebalo da uradi antidoping test, ali je tome na put stao Janaj.
Ovakav čin mogao bi da ima užasne posledice po Hapoel budući može predstavljati kršenje nekoliko delova WADA i FIBA pravila.
Janaju se na teret stavlja i to što je članove tima za sprovođenje antidoping testa uporedio sa aktivnostima otpuženih u Nirnberškom suđenju, što je kap koja je prelila času pa se od Hapoela očekuje izvinjenje zbog navedenih reči.
Sam vlasnik Hapoela je demantovao optužbe, ističući da nemaju veze sa realnošću.
"To je krivotvorenje svega onoga što se dogodilo u nedelju. Čim su zamolili Motlija da uradi test, on je to i učinio, a ja ga ni na koji način nisam sprečavao u tome. Da sam pokušao da ga srečim, verujte da ne bi bio testiran. Sve što su napisali nema veze sa razumom. U vezi sa pričom o Nirnberškom procesu moram da istaknem da sam ih pitao zašto uvek testiraju najbolje igrače, dok su oni odgovorili da samo slede naređenja", istakao je Janaj, a zatim nastavio:
"Praćenje naređenja je krilatica koja je korišćenja tokom Nirnberškog procesa, gde je bilo suđenje istaknutim članovima nacista u Nemačkoj,trebalo bi da imate bolji odgovor. Kao što se vidim, nisam ih poredio sa nacistima. Ukoliko su se našli prozvani, ja im se izvinjavam", rekao je vlasnik Hapoela.
Na konstataciju novinara da je Nirnberški proces pogrešan način poređenja, Janaj je rekao da nije mogao da sakrije asocijaciju na reč "sledili naređenja", a zatim prokomentarisao moguću suspenziju.
"Ne razumem zbog čega. Onog trenutka kada su zatražili od Motlija da bude testiran, on je to učinio. Šta žele više, ne razumem...", zapitao se Janaj.
Lider izraelskog šampionata već u subotu nastavlja prvenstvo duelom protiv Hapoel Holona, a već u sredu ih očekuje važna utakmica četvrtfinala Evrokupa protiv Turk Telekoma.
0 Komentara