Furiozan finiš Borca za majstoricu u polufinalu!

četvrtak 31.05.2018.
20:38

Košarkaši čačanskog Borca uspeli su da odbrane domaći teren, te će polufinalnu seriju sa FMP-om odlučiti majstorica.

aba-liga.com/Ivica Veselinov

Drugi polufinalni duel Super lige Srbije između Borca i FMP-a biće okončan u trećoj utakmici, kako je Borac na svom parketu uspeo da savlada FMP rezultatom 64:59.

Gosti iz Železnika su dobili prvi kvartal sa 11:18, da bi do odlaska na veliki odmor suficit povećali za još dva poena.

Borac je dobio treći kvartal sa 15:13, pa se na poslednju pauzu otišlo sa sedam poena prednosti u korist "Pantera".

Sve do poslednja dva minuta činilo se da će FMP već danas obezbediti novo finale, ali je usledila furiozna serija Čačana.

Pri rezultatu 54:58 za goste, najpre Stojadinović pogađa dva od tri penala, a potom i Marko Marinović pogađa trojku za preokret.

FMP nije mogao da pronađe rešenja u napadu, usledili su poeni Todorovića, Borac je na minut do kraja imao tri poena prednosti.

Problemi za goste su se nastavili, a onda je Todorović imao priliku da sa linije za slobodna bacanja reši pitanje pobednika. Dobio je tri penala, ali je promašio prva dva, pogodio je treće Borac je na 40ak sekundi imao četiri poena prednosti.

Sa druge strane Radovan Đoković je bio polovičan sa linije penala za 11 sekundi do kraja, a sve je bilo jasno nakon što je Marinović pogodio dva slobodna bacanja za Borac.

Tako je u seriji 1:1, odluka pada u Železniku.

Prvi finalista je Crvena zvezda mts, koja je sa 2:0 savladala Partizan.

Pobednički sastav su predvodili Balaban sa 14, Marinović sa 11 i Stojadinović sa 10 poena.

Kod gostiju 16 poena je ubacio Pot, 13 je dodao Boriša Simanić.