subota 19.10.2024.
19:35

Neverovatna završnica.

AdmiralBet ABA liga/Mornar-Barsko zlato

Košarkaši Borca iz Čačka pobedili su Mornar u Baru sa 98:90 posle produžetka, u utakmici petog kola AdmiralBet ABA lige. Rezultat je nakon regularnih 40 minuta bio 87:87

Čačani su sada na učinku 2-3, dok su Barani upisali i peti poraz u sezoni.

Meč u hali "Topolica" imao je neverovatnu završnicu regularnog dela, u kojoj je tragičar Borca zamalo bio Đorđe Gagić, kom je Ilija Đoković "ukrao" loptu u napadu Čačana za pobedu pri rezultatu 86:84 za domaćina.

Međutim, igrači Mornara su u poslednjim sekundama promašili tri od četiri slobodna bacanja, poveli 87:84 i ostavili Borcu malu šansu da izjednači.

Tu malu šansu su gosti ugrabili i trojkom Valinskasa sa osam metara, uz zvuk sirene, izborili dodatnih pet minuta.

Tamo je Borac dominirao, dobio taj period igre sa 11:3 i odneo veliki trijumf.

Jošilo je blistao kod pobednika sa 22 poena i 11 skokova, a odlični su bili Boldvin sa 14 poena, osam skokova i pet asistencija i Gagić sa 13 poena, devet skokova i šest asistencija. Heroj Valinskas je ubacio šest poena.