23:15

Ništa od Metropoltana i Vembanjame.

Monaco
Monaco

Košarkaši Monaka pobedili su Metropolitan 95:88 rezultatom u drugoj utakmici finalne serije francuskog prvenstva i sada vode sa 2:0 u seriji.

Metropolitan je ubedljivo startovao u prvoj deonici, poveli su 25:16.

Međutim, u narednoj Monako je preuzeo inicijativu i preokrenuo rezultat za vodstvo na poluvremenu od 50:49.

Po povratku na teren, nastavila se ujednačena igra oba tima. Smenjivalo se vodstvo, ali je na kraju korak dalje otišao Monako i sačuvao prednost pred poslednji kvartal.

Zahvaljujući šutu sa distance tim Saše Obradovića stekao je dvocifrenu prednost u poslednjoj četvrtini, koju je Metropolitan uspeo da smanji, ali ne i da stigne,  za vodstvo od 2:0 u seriji.

Najefikasniji kod domaćih bio je Lojd sa 23 poena, 11 su imali Okobo i Strazel, dok je deset imao Džon Braun.

Beri Braun je imao 21 poen kod Metropolitana, dok je Viktor Vembanjama ubacio 17.

Za tri dana sledi meč u Parizu. Premda je bilo priče da će se meč igrati na stadionu „Filip Šatrije“ za sada je on najavljen za halu „Marsel Serdan“.