Gotov evroligaški košmar Zvezde, poraz u Berlinu za kraj

četvrtak 08.04.2021.
21:35

Posmatrajmo ovo kao na još jednu lekciju.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Zvezda je odradila i poslednje gostovanje, odnosno poslednju utakmicu u Evroligi ove sezone, poraženi su 81:58.

Dobro je Zvezda počela, trojkom Džordana Lojda, nisu primili poen u prva dva minuta, a onda su imali dosta problema nakon trojke koju je postigao Erikson.

Zvezda se mučila u napadu, promašivala je i otvorene šuteve, bilo je tu i blokada domaćih igrača, a nakon trojke Fontekija bilo je 13:5.

Simonovićeva trojka je pokrenula Zvezdu, pogodio je još jednu do kraja prve deonice i praktično održao goste u životu.

Izjednačila je Zvezda na 24:24 poenima Davidovca početkom druge deonice, ali je usledila nova serija domaćina i to 7:0, a nakon trojke Pejtona Sive bilo je 36:26.

Ponovo je Zvezda imala problema u napadu, one prazne minute koji su prečesti ove sezone i koji predstavljaju ogroman problem za završetak sezone. Očas posla je bilo i 41:26.

Alba je imala i +17, potom i maksimalnih +19...

Sve je išlo nizbrdo po Zvezdu, izgledalo je veoma teško i za gledanje navijačima tog tima, jasno je bilo još u trećoj deonici da ekipa Dejana Radonjića nema snage za preokret protiv, u ovom trenutku, kvalitetnijeg tima.

Bilo je i nakon trojke Eriksona +25, a Zvezda je imala jedan "bljesak" u poslednjoj deonici kada je stigla nakon trojke Lojda na 71:56.

Ipak, domaći su ubrzo vratili +20 i kusur, kao i uvek do sada, prazni minuti ekipe Dejana Radonjića su odlučili...

Pejton Siva je imao 17 poena, 13 Fontekio. U Crvenoj zvezdi mts Marko Simonović 12 poena i 10 poena Džordana Lojda, očajan je bio Lengston Hol sa indeksom -9.

Dakle, gotov je evroligaški košmar Crvene zvezde ove sezone, nikad slabije igre u poslednjih nekoliko godina.

Na kraju, 10 pobeda i 24 poraza, dovoljno za pretposlednje mesto.