Gran Kanariji pripala drama, Radonjić će finale morati da traži u majstorici
Sve se rešava u Istanbulu.
Povezane vesti
Košarkaši Gran Kanarije pobedili su Bahčešehir kod kuće rezultatom 69:68 i tako izjednačili na 1:1 u polufinalnoj seriji Evrokupa.
Putnika u finale saznaćemo posle majstorice, koja se 2. aprila igra u Istanbulu.
Španski tim je večeras slavio posle prave drame.
Ponjitka je sa dve trojke doneo preokret gostima u finišu, ali se domaćin nije predavao. Homsli je izjednačio, a Tomason preokrenuo na 66:64. Međutim, tada je na scenu stupio bivši igrač Crvene zvezde Marko Simonović.
Postigao je četiri poena u nizu, uključujući zakucavanje na nešto malo više od dve sekunde pre kraja. Činilo se dovoljno za pobedu Baščešehira.
Ipak, poslednju reč imao je Homsli koji je pogodio pod faulom. Potom je ubacio i dodatno slobodno bacanje, pa će se igrati majstorica.
Turska ekipa, koju sa klupe predvodi Dejan Radonjić, "videla" je finale u jednom momentu, ali će ipak put do njega morati da traži u 40 minuta pred svojom publikom.
Brusino je sa 18 poena bio najefikasniji kod pobednika, dok je bivši centar Crvene zvezde Majk Tobi upisao 11 poena i osam skokova.
Kod gostiju, 12 poena Korkmaza i po 10 Ponjitke i Simonovića.
0 Komentara