21:03

Novi poraz Radonjićevog Panatinaikosa.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Veliki derbi grčkog šampionata završen je pobedom Olimpijakosa.

Danas je u Pireju ekipa domaćina nanela drugi poraz u sezoni grčkog šampionata za ekipu Dejana Radonjića, bilo je 68:66.

Inače, ovo je bila deveta uzastopna pobeda Olimpijakosa u ovom derbiju ako gledamo sva takmičenja.

Čitavo drugo poluvreme ekipe se nisu previše odvajale jedna od druge u rezultatskom smislu, a u prvom je PAO imao solidnu prednost za ovakvu vrstu utakmice, 29:36 nakon što je Bejkon odigrao fantastičnu rolu.

Čini se da je "x faktor" ovog meča Tomas Vokap koji je postigao svih svojih osam poena u nastavku, pogađao je kada Olimpijakos nije uspevao da pronađe put do koša.

U neizvesnoj penal završnici Olimpijakos je na kraju imao prednost, a Bejkon nije uspeo da postigne koš za pobedu.

Vezenkov je imao 22 poena, Fol je dodao 17 kod domaćina, dok je Panatinaikos predvodio Bejkon sa 20 poena, Li i Volters su imali po 13.