četvrtak 14.03.2024.
22:26

Rutinska pobeda Baskonije.

@OlimpiaMI1936/X

Košarkaši Baskonije pobedili su Olimpiju 88:73 u 29. kolu Evrolige. Baskonija je tako upisala 16. trijumf, dok je Olimpija ostala na 12. Ovo je svakako rezultat koji odgovara Partizanu.

Na ovoj utakmici bio je i Antoan Grizman, fudbaler Atletiko Madrida, koji je bio gost Baskonije večeras.

Baskonija je bolje otvorila meč, povela posle prvih 10 minuta za pola koša, ali je prednost znatno porasla u drugom periodu. Na poluvremenu vodili su domaći 48:34.

Odražala je ekipa Duška Ivanovića prednost do kraja meča za rutinski trijumf kod kuće.

Najefikasniji kod pobednika bio je Hauard sa 26 poena, dok je Moneke upisao 19. Vanja Marinković postigao je 13.

U Olimpiji najbolji je bio Mirotić sa 21 poenom, dok je Šilds postigao 17, a Nejpir 12.