"Grom" udario u "Pelikane", Šaj i Gidi za 3:0!

23:54

Lagana pobeda!

AP Photo/Gerald Herbert

Još jedna pobeda i Tander je u polufinalu Zapada.

Oni su danas uspeli da stignu i do treće pobede u seriji protiv Nju Orleans Pelikansa, ovoga puta je bilo 106:85.

Svaku četvrtinu je dobio gostujući tim, a domaći su dokazali još jednom da teško mogu bez Ziona Vilijamsona.

Potpuna nemoć domaćina u nekoliko situacija večeras, briljantni gosti koji su apsolutno zaslužili plasman u polufinale konferencije.

Podsetimo, u regularnom delu Oklahoma je bila prva, na osnovu onoga viđenog večeras, polažu velike nade u šampionski prsten.

Šaj Gildžes-Aleksander je postigao 24 poena, imao i 8 asistencija, kao i 5 kokova, dok je Gidi bio odličan sa 21 poenom, 8 skokova i 6 asistencija. Pomogao im je i Vilijams sa 21 poenom, 9 skokova i 5 asistencija.

Na drugoj strani, Ingram najefikasniji sa 19 poena, Valančijunas samo 12 minuta na parketu, potpuno je razočarao...