Gudurić i Veseli ne mogu sami, poraz Fenera u Vitoriji

sreda 23.03.2022.
22:16

Baskonija u seriji pobeda.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Košarkaši španske Baskonije nastavili su sa pobedama u Evroligi. Večeras je tim iz Vitorije na svom terenu u okviru 31. kola savladao ekipu Fenerbahčea rezultatom 77:62 posle odlične igre u drugom poluvremenu.

Baskoniji je ovo četvrti uzastopni, a ukupno jedanaesti trijumf kojim je zadržala teoretsku šansu za plasman među osam najboljih.

Predvođen Veselim i Gudurićem, Fenerbahče je bio bolji rival u prvom poluvremenu, vodio je sa 40:32 posle prvih 20 minuta igre, ali je u nastavku Baskonija zaigrala mnogo bolje u odbrani, pa je tim Saše Đorđevića do kraja meča postigao još samo 22 poena.

Boldvin je sa 24 poena, po šest skokova i asistencija bio najzaslužniji za pobedu Baskonije, Piters ga je pratio sa 16, a u Fenerbahčeu Veseli 15 poena i devet skokova, a Marko Gudurić 12 poena, šest asistencija i četiri skoka.

Fenerbahče na izmenjenoj tabeli sada ima skor 9-14 na jedanaestom mestu na tabeli.