utorak 01.02.2022.
21:10

Evo još nekih rezultata EL.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Asvel rezultatom 85:76 (29:23, 18:18, 17:22, 21:13) u okviru 24. kola Evrolige.

Ekipa Saše Đorđevića dobro je otvorila utakmicu i povela posle prvih 10 minuta. Održali su prednost domaći do kraja prvog poluvremena kada je bilo 47:41.

U nastavku Asel je u nekoliko navrata preokrenuo rezultat, ali je Fener na kraju slavio.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Buker i Pjer sa po 16 poena, dok je Marko Gudurić ubacio poen manje, a dvocifren je bio i Flojd sa 10.

Asvel je predvodio Okobo sa 23 poena, a Kaudi je postigao 14.

Pobedu je upisao i Makabi, koji je u gostima bio bolji od Žalgirisa rezultatom 94:78 (21:19, 26:28, 17:13, 30:18).

Gosti su poveli posle prve četvrtine, ali je Žalgiris stigao do izjednačenja na poluvremenu pri rezultatu 47:47. Uspeo je Makabi da se "odlepi" na četiri razlike pred poslednji kvartal, koji je bio odlučujući za ubedljivu pobedu. Raspucali su se gosti iz Tel Aviva, koji su ubacili 30 poena tokom poslednjih 10 minuta, dok je Žalgiris stigao do 18.

Najefikasniji kod Makabija bio je Nunali sa 32 poena, dok je Vilbekin postigao 20, Žižić 23, a Evans 10.

Kod Žalgirisa se istakao Blaževič sa 20 poena, a avanag i Lekavičijus su stali na 16.