Gužva na vrhu AdmiralBet lige Srbije, Mladost slavila u Leskovcu

četvrtak 23.12.2021.
23:55

Zanimljiv meč i veliki preokret.

Košarkaši Mladosti savladali su Zdravlje u Leskovcu rezultatom 98:89 u okviru 15. kola AdmiralBet Lige Srbije.

Gosti iz Zemuna opravdali su ulogu favorita, ali teže nego što se očekivalo pošto su Leskovčani predvođeni Blekvelom, Kornelijusom i Đorđevićem vodili na poluvremenu rezultatom 52:44.

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Mladost stigla i do dvocifrene prednosti, da bi na kraju i slavila posle odličnih partija Livingstona (20 poena i devet asistencija) i Gavrilovića koji je upisao dabl-dabl učinak (17 poena i 10 skokova).

Mladost deli čelo tabele AdmiralBet Lige Srbije sa Zlatiborom i Slogom koji imaju identičan učinak od 10 pobeda i pet poraza, dok je Leskovac Zdravlje 10. sa učinkom 7-8.