Hamburg "juri" domaći teren - Bez problema protiv Trenta

sreda 30.03.2022.
21:30

Ubedljiva pobeda Nemaca

Sportske.net

U utakmici 17. kola grupe "A" Evrokupa Hamburg je na svom terenu savladao Trento rezultatom 90:69.

Gosti iz Italije poveli su sa 0:2, to je bilo jedino njihovo vođstvo na meču. Favorizovani Hamburg za sve se pitao večeras. Nemci već sredinom druge četvrtine imali "nedostižnih" 17 poena prednosti, bilo je 44:27 za Hamburg.

Uspeo je poslednjeplasirani Trento da spusti prednost Nemaca na jednocifrenu razliku  u trećoj četvrtini (49:40), ali za više nisu imali snage igrači italijanskog kluba. Do kraja četvrtine bilo je +19 za Hamburg (71:52).

Poslednja četvrtina prošla je u laganom ritmu i bez ikakvih problema za domaćina, koji je tako stigao do bitne pobede u borbi za prednost domaćeg terena u plej-ofu Evrokupa.

Domaće je do trijumfa predvodio Džejlon Braun sa 22 poena, dvocifren je bio i Maik Kotsar koji je ubacio 14 poena. U poraženoj ekipi ubedljivo najjefikasniji je bio Kerolajn Džordan sa 21 poenom.

Hamburg se trenutno nalazi na sedmom mestu u grupi sa skorom 7-8, ali i dve utakmice manje, dok je Trento ubedljivo poslednji sa samo jednom pobedom i čak 15 poraza.