Harden ostao u Klipersima za 81.500.000 dolara!

Autor: Lazar Nikolić
ponedeljak 30.06.2025.
13:00
Izvor: Sportske.net

Malo li je?

AP Photo/John Munson
AP Photo/John Munson

Povezane vesti

Košarkaš Los Anđeles Klipersa Džejms Harden potpisaće novi dvogodišnji ugovor sa klubom iz Kalifornije.

Harden (35) je odbio da iskoristi svoju "igračku opciju" kako bi produžio ugovor na jednu sezonu tokom koje bi mu plata bila 36,3 miliona dolara. Novi ugovor plejmejkera Klipersa vredeće 81,5 miliona dolara i imaće "igračku opciju" za sezonu 2026/27, preneo je danas ESPN.

Američki plejmejker je u Kliperse došao u novembru 2023. godine, a u nedavno završenoj sezoni je bio izabran u treću najbolju petorku Američke profesionalne košarkaške lige (NBA), nakon što je u regularnom delu u proseku beležio 22,8 poena, 8,7 asistencija, 5,8 skokova i 1,5 ukradenih lopti.

Harden je 11 puta bio izabran za ol-stara NBA lige, a bio je i proglašen za najkorisnijeg igrača (MVP) za sezonu 2017/18.

Tri sezone je završio kao najbolji strelac lige, a dve kao najbolji asistent.

Jedan od Hardenovih saigrača u Klipersima je i kapiten reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke