Higins Barsin spasilac, Asvel propustio šansu za veliki "skalp"!

sreda 11.01.2023.
22:08

"Provukla" se Barselona.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Košarkaši Barselone savladali su Asvel u gostima sa 82:75 (11:15, 31:18, 21:27, 19:15).

Bolje je utakmicu započela Barselona i imala prednost do sredine prve deonice, ali je Asvel bolje finiširao i sa +4 (15:11) okončao prvih 10 minuta igre.

Barselona je napravila preokret i serijom 8:0 povela sa 28:21 u drugoj deonici, a ubrzo je Jaskievičijusov tim imao i dvocifrenu prednost (38:28).

Serijom 13:0 na startu drugog poluvremena francuski tim stigao je do vođstva 45:42, a utakmica postala potpuno neizvesna.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu kroz čitavu treću i četvrtu četvrtinu, Asvel je na četiri i po minuta pre kraja imao +4 (73:69), ali je onda Barsa zaigrala sjajno i serijom 9:0, u kojoj je glavnu reč imao Kori Higins sa četiri ubačena "penala" i jednom dvojkom, stigla do prednosti od 78:73 u samom finišu i tako "išupala" pobedu.

Najefikasniji u ekipi Šarunasa Jasikevičijusa bio je Nikola Mirotić sa 19 poena, junak trijumfa "blaugrane" Kori Higins ubacio je 16, a srpski reprezentativac Nikola Kalinić tri poena.

Kod Asvela blistao je visoki centar Jusufa Fal sa 23 poena, dok je Džona Metjus ubacio 17.