petak 28.01.2022.
22:49

Tim iz Badalone u odličnoj formi pred duel sa Partizanom.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

U utakmici 16. kola španske Endesa lige, ekipa Huventuda je večeras kao gost ubedljivo savladala Fuenlabradu rezultatom 104:82.

Ovo je ekipi iz Badalone jedanaesta pobeda od početka sezone na domaćoj sceni, a računajući sva takmičenja, ovo je Huventudu peti uzastopni trijumf. Istovremeno, Fuenlabrada je pretrpela jedanaesti poraz i predstoji joj borba za opstanak.

Predvođeni našim Jovanom Novakom, bivšim igračem Mege, Fuenlabrada je igrala odlično u napadu tokom prvog poluvremena, ali je ekipa Huventuda lako probijala odbranu domaćeg tima i na poluvremenu su gosti vodili 59:49.

Već do kraja treće četvrtine Huventud je tu prednost duplirao i potom rutinski priveo posao kraju.

Basas sa 18, Pol sa 17 i Ribas sa 16 poena predvodili su pobedničku ekipu, a Jovan Novak je sa 17 poena i pet asistencija bio najbolji u Fuenlabradi. Dragan Milosavljević je takođe bio zapažen kod domaćih sa deset poena, a Ristić je upisao dva poena.

Naredne srede Huventud će u Evrokupu dočekati Partizan, u utakmici koja bi mogla da bude i odlučujuća za prvo mesto u Grupi A i prednost domaćeg terena do finala.