utorak 17.01.2023.
22:25

Odigrane su dve utakmice Evrokupa.

@Penya1930/Twitter

Huventud je na svom terenu pobedio Bursu Dušana Alimpijevića rezultatom 83:82 u okviru 11. kola A grupe Evrokupa.

Bursa je dobro otvorila utakmicu i posle prvih 10 minuta stekla minimalnu prednost od 22:20.

Međutim, po povratku na teren je stala i ubacila svega 11 poena u drugoj četvrtini, duplo manje nego u prvoj. To je pomoglo Huventudu da prekrene rezultat na poluvremenu i povede 37:33.

U nastavku sve je bolje igrao tim iz Badalonje. Šutom za tri poena stekli su prednost i pred poslednji kvartal, u kom su potvrdili da su dominantniji tim.

Gaj je vodio Huventud sa 25 poena, dok je Tomić upisao 21. Kod Burse istakao se  Dudžinski sa 17 poena, dok jeDudžinski upisao 16.

Košarkaši Burga pobedili su Veneciju rezultatom 86:79 u okviru 11. runde iste grupe drugog po jačini evropskog takmičenja.

Prva deonica završena je izjednačenim rezultatom, ali je Burg već u narednom kvartalu napravio razliku poveo na poluvremenu 43:38.

Po povratku na teren nije bilo mnogo promena rezultata. Venecija je smanjila prednost krajem treće deonice, međutim tu je i stala

Flojd je vodio pobednički tim sa 24 poena, 17 je upisao Palmer. U italijanskoj ekipi Vilis je postigao 23, a Grejndžer 12.

Posle ovog meča Burg je prvi sa osam pobeda, dok je Venecija peta sa šest.