Igokea dobro startovala, pa stala - Budućnost do rutinske pobede

subota 16.10.2021.
20:44

Odigran je drugi meč četvrte runde Jadranske lige.

AdmiralBet ABA League

Košarkaši Budućnosti pobedili su Igokeu u četvrtom kolu AdmiralBet ABA lige. Crnogorski tim je slavio kod kuće rezultatom 81:68 (12:24, 27:10, 20:13, 22:21)

Iako su ubedljivo dobili prvu četvtinu i poveli posle 10 minuta 24:12, košarkaši Igokee su u nastavku beležili samo pad.

U drugoj deonici Budućnost se ekspresno vratila i dobila drugi kvartal sa 17 razlike za vodstvo na poluvremenu.

U nastavku je domaći tim nastavio da održava kontinuitet. Poslednja četvrtina protekla je ujednačeno, što je Budućnosti zagarantovao ubedljiv trijumf.

Budućnost je predvodio Sili sa 21 poenom, njega je pratio Rid sa 18 poena i šest skokova, dok je Kobs upisao 16 poena i pet asistencija.

Robinson je stigao kod Igokee do 13 poena, Starks je stao na 12, Voler na 10,  nedostajao je nešto bolji učinak Alekse Radanova koji je upisao samo šest poena.