subota 26.03.2022.
18:43

Bez iznenađenja u Laktašima.

AdmiralBet ABA liga/Igokea m:tel/Nikola Vuruna

Košarkaši Igokee ubedljivo su večeras na svom terenu savladali ekipu podgoričkog SC Derbija rezultatom 83:67.

Bio je ovo meč 24. kola AdmiralBet ABA lige tokom kojeg su gosti iz Podgorice dobro parirali domaćinu tokom prvog poluvremena, ali je u nastavku došao do izražaja veći kvalitet ekipe koju sa klupe vodi Dragan Bajić, kao i veliki broj izgubljenih lopti gostujućeg tima.

Igokei je ovo trinaesta pobeda u 23 odigrane utakmice i učvrstila se na petoj poziciji na tabeli, dok je SC Derbi ostao na sedmom mestu sa deset pobeda i 13 poraza i sada mu ostaju samo teoretske šanse za plasman u plej-of.

Najefikasniji večeras u ekipi Igokee bio je Stivens sa 19 poena, Robinson i Voler su upisali po 13, Jošilo 12, a Dalibor Ilić se istakao sa 13 skokova uz šest postignutih poena.

U ekipi Igokee najbolji Kenan Kamenjaš sa 20 poena i devet skokova, Megi je upisao osam poena, ali se u finišu meča požalio na povredu, pa ostaje da se vidi koliko je ozbiljan taj njegov problem.