nedelja 23.04.2023.
21:16

Poslednja utakmica za obe ekipe ove sezone.

Mornar-Barsko zlato/Media Pro

Košarkaši Igokee savladali su Mornar u Baru sa 86:74 (27:20, 21:16, 16:20, 22:18), u odloženoj utakmici 14. kola AdmiralBet ABA lige. Igokea je ovom pobedom zaokružila dobar niz od šest pobeda u poslednjih sedam mečeva.

Igokea je stekla prednost odmah po završetku prve četvrtine i čuvala je do kraja utakmice. Mornar je u momentima sustizao prednost, najbliži je bio u trećoj deonici kada je prišao na poena zaostatka poenima Pecarskog s penala, ali je Igokea potom vezala šest poena i ponovo odmakla.

Prednost je u nastavku samo rasla i na kraju povećana na 12 poena prednosti za goste.

Najefikasniji kod pobednika bili su Nikola Marić sa 16 poena i sedam skokova, Kosta Kondić sa 15 poena i Stefan Đorđević sa 14 poena i šest skokova. Ognjen Radošić dodao je 10 poena.

Kod Mornara najbolji su bili  Marko Pecarski sa 17 poena uz 13 skokova i Nemanja Vranješ sa 17 poena uz osam skokova. Antonio Vranković imao je 13 poena i 10 skokova, a Gregor Glas 12 poena.

Ekipe nisu izborile plasman u plej-of AdmiralBet ABA lige, Igosi su sezonu završili sa 11 pobeda i 15 poraza, a Mornar sa osam pobeda i 18 poraza.