20:26

Tim iz Laktaša nije uspeo da uđe u seriju pobeda.

KK Igokea/Nikola Vuruna

Igokea je pre par dana napravila veliko iznenađenje u AdmiralBet ABA ligi pobedom nad Crvenom zvezdom, a već večeras imala je novi izazov i u FIBA Ligi šampiona.

Ekipa Dragana Bajića je u Laktašima dočekala turski Galatasaraj, a gosti su odneli pobedu rezultatom 89:85.

Bila je ovo utakmica drugog kola Grupe E Lige šampiona, a Igokea je pretrpela prvi poraz, posle startnog trijumfa nad PAOK-om.

''Igosi'' su loše odigrali prvu četvrtinu koju je Galatasaraj dobio sa 27:17, kasnije je prednost gostiju bila i veća, iznosila je 14 poena razlike u drugoj četvrtini, ali su se domaći polako rezultatski vraćali u nastavku, da bi tokom poslednje deonice nakratko i poveli sa 77:76.

Ipak, finiš meča je pripao gostima koji su upisali drugi trijumf u grupi i zaseli na čelo tabele.

Pursel je sa 31 poenom i pet skokova bio najzaslužniji za trijumf Galatasaraja, a Voler je sa 22 poena predvodio Igokeu.