utorak 05.10.2021.
20:25

Drama u završnici.

Igokea/Twitter

Košarkaši Igokee startovali su uspešno i FIBA Ligi šampiona. Tim iz Laktaša pobedio je PAOK  ezultatom 68:64 (19:12, 7:20, 17:17, 25:15).

U prvom kvartalu domaći tim je ostvario prednost, pre svega zahvaljujući dobroj realizaciji napada, ali i šutu sa distance. Druga četvrtina je bila je totalni debakl za Igokeu, koja je stigla do svega sedam poena, dok je grčki tim upisao 20 i preokrenuo rezultat na poluvremenu.

Treći kvartal doneo je prilično izjednačenu borbu, pa je pred poslednjih 10 miuta igre bilo 49:43 za goste.

U četvrtoj četvrtini Igokea se probudila i u samom finišu 10 uzastupnih poena, od toga sve trojke, što joj je donelo trijumf na kraju.

Najbolji na terenu u Igokei bio je Voler sa 14 poena, pet skokova i dve asistencije, dok je Radanov upisao 13 poena uz sedam skokova.

PAOK je predvodio Grifin sa 18 poena, dok je Karter stao na 11.