nedelja 06.02.2022.
20:39

Na kraju ''pristojan'' poraz od raspoloženih Ljubljančana.

AdmiralBet ABA liga/Cedevita Olimpija/Jure Banfi

Košarkaši Cedevita Olimpije vratili su se na pobednički kolosek u AdmiralBet ABA ligi, posle poraza u derbijima protiv Crvene zvezde i Budućnosti.

Ljubljančani su na svom terenu u ''Stožicama'' večeras lako izašli na kraj sa Igokeom i na kraju slavili sa 80:70.

Mogao je ovaj trijumf Cedevita Olimpije da bude i mnogo ubedljiviji, jer su u prvom poluvremenu igrali fantastično i posle 20 minuta igre vodili sa 58:33.

Početkom treće četvrtine domaći su imali i ''plus 27'', ali su onda ''prikočili'' i dozvolili Igokei da do kraja meča značajno ublaži poraz.

Jaka Blažič je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 13 poena, Ferel je upisao 12, a Murić 11 poena. Najzaslužniji što je Igokea mnogo bolje prošla u drugom poluvremenu je Dalibor Ilić, koji je meč završio sa dabl-dabl učinkom od 26 poena i 11 skokova, bez promašaja za dva poena iz šest pokušaja, a postigao je i dve trojke.

Cedevita se ovom pobedom probila na četvrto mesto na tabeli sa skorom 10-7, a Igokea je šesta sa po devet pobeda i poraza.