petak 08.12.2023.
20:02

Pala je i Krka u Novom Mestu.

AdmiralBet ABA liga

Košarkaši Igokee savladali su u gostima ekipu Krke rezultatom 92:80 u okviru 11. kola AdmiralBet ABA lige.

Ekipa iz Aleksandrovaca upisala je petu vezanu pobedu u regionalnoj ligi gde predstavlja najprijatnije iznenađenje u dosadašnjem toku sezone.

Ovoga puta, nije bilo lako izabranicima Vladimira Jovanovića da ostvare trijumf u Novom Mestu gde je Krka posle prvog poluvremena imala pet poena prednosti.

Presudna je bila treća četvrtina tokom koje je Igokea preokrenula rezultat u svoju korist, da bi na kraju upisala i trijumf dvocifrenom razlikom.

Najkorisniji igrač meča bio je Dragan Milosavljević sa 25 poena, dok je u Igokei dvocifren bio i Atić sa 16 poena.

Krka je imala trojicu košarkaša sa dvocifrenim učinkom, Kazins i Radovanović su postigli 14, a Hamilton je dodao 13 poena.

Igokea je zadržala lidersku poziciju u AdmiralBet ABA ligi sa devet pobeda i dva poraza, dok je Krka pretposlednja sa dva trijumfa i devet poraza.