subota 27.01.2024.
21:00

Nikad ne znamo šta da očekujemo od njih...

AdmiralBet ABA liga/SC Derby/Filip Roganovic

Zanimljiva i do kraja rezultatski neizvesna utakmica odigrana je večeras u Podgorici, gde je SC Derbi dočekao ekipu Cedevita Olimpije. Bio je to duel domaćeg tima koji je bio u seriji od četiri uzastopna poraza u AdmiralBet ABA ligi i Ljubljančana koji su u poslednje vreme najavili uspon forme (čak su i u Evrokupu upisali prvu pobedu posle nepregledne serije poraza u tom takmičenju).

Na kraju, 82:78 za SC Derbi, što je Podgoročanima osma pobeda u 18 kola, a Cedevita Olimpija je upisala šesti poraz.

Gosti iz Ljubljane su bili bolji u prvom poluvremenu, imali vođstvo od šest poena razlike, ali u nastavku je viđena drugačija slika na terenu i preokret Podgoričana koji su stekli pet poena prednosti pred samu završnicu.

Međutim, na ulasku u poslednji minut meča Kobs pogađa uz faul i gosti iz Ljubljane prilaze na 79:78.

Borna Kapusta gubi loptu u narednom napadu SC Derbija, usledila je Blažičeva kontra koju je ''rampom'' u poslednjem trenutku zaustavio Baćović.

Bogavac je zatim iznudio faul za domaće na 22 sekunde do kraja i sa linije penala je povisio na 81:78.

Posle tajm-auta gostiju, Kobs ne pogađa zicer posle solo-prodora, što je bila i poslednja prilika za Cedevita Olimpiju da dobije ovaj meč.

Mateo Drežnjak je sa 23 poena, 7 asistencija i 4 skoka predvodio SC Derbi, a Baćović ga je pratio sa 15 poena i 9 skokova.

Kod gostiju 15 poena i 11 skokova Karla Matkovića, Kobs je upisao 13, a Blažič 10, uz 7 asistencija.