Ima li Partizan novac za Kamerona Pejna?

Autor: Lazar Nikolić
subota 25.10.2025.
12:15
Izvor: Sportske.net

Doskorašnji NBA igrač bio bi velika investiacija crno-belih.

EPA/CAROLINE BREHMAN
EPA/CAROLINE BREHMAN

Povezane vesti

Sinoć se u toku utakmice protiv Pariza pojavila informacija da bi Kameron Pejn mogao postati novi košarkaš Partizana.

Bilo je evidentno na utakmici protiv prvaka Francuske da je ekipi trenera Željka Obradovića neophodan novi plejmejker, nakon što se lider tima Karlik Džons povredio i očekuje ga višemesečna pauza.

Pejn ima ogromno iskustvo iz NBA lige u kojoj je odigrao preko 500 utakmica. Bio je 31-godišnjak iz Tenesija 14. pik na draftu 2015. godine, a čitavu karijeru proveo je u NBA ligi nastupajući za Oklahomu, Čikago, Klivlend, Finiks, Milvoki, Filadelfiju i Njujork.

Nadao se novom angažmanu u Indijana Pejsersima, ali nije našao svoje mesto u redovima vicešampiona, pa se navodno okrenuo pronalaženju angažmana u Evropi.

Ono što bi mogao biti problem za Partizan jeste Pejnova plata od 3.000.000 dolara u Njujork Niksima. Ukoliko bi ga i crno-beli plaćali ovoliko bio bi najskuplji igrač u ekipi Željka Obradovića.

Ipak, teško je očekivati da će šampion Srbije ponuditi američkom plejmejkeru iste uslove. Posebno kada se zna da za njega u NBA ligi trenutno nema mesta.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke