21:52

Grci odigrali odlično.

fiba.basketball

Večeras je u Dvorani mira i prijateljstva u Pireju ekipa Grčke stigla do prve pobede u kvalifikacijama.

U okviru druge grupe turnira u Pireju Grci su danas savladali Dominikansku republiku sa 82:109.

Sada Grci i Dominikanska Republika imaju po jednu pobedu, ali domaćin ovog turnira ima šansu da protiv Egipta dođe do prvog mesta koje je izvesno čak i uz poraz malom razlikom.

Janis Adetokumbo je u fantastičnoj formi, prikazao je to večeras pošto je blistao u prvom poluvremenu (6-6 iz igre), a onda u trećoj četvrtini postigao još 11 poena, uglavnom posle ukradenih lopti i kontri.

"Lepio" je blokade, poentirao, ali posao nije bio završen jer se gost držao do početka poslednje deonice.

I onda su Grci krenuli ozbiljnije, Kalaicakis je vezao četiri poena, potom je pogodio i Janis za 21 poen razlike.

Do kraja čista rutina, Grci će skoro sigurno završiti kao prvoplasirana selekcija ove grupe i sačekaće ishod druge grupe gde su Slovenija, Hrvatska i Novi Zeland i sve tri selekcije imaju šanse za prvo mesto.

Janis za samo 18 minuta na parketu 32 poena, 10-10 za dva i pogodio je jedinu trojku koju je šutnuo, impresivan učinak. Vokap je dodao 17 poena, Kalates 12. Kod gostiju Duarte 26 poena.