Istraga gotova, Pjerija Henri suspendovan na tri godine
Definitivno.

Povezane vesti
Giedraitis od najjačem adutu Bajerna: "Više šutiraju za tri nego za dva poena"
Herbert pred Zvezdu: "Biti ili ne biti, okrenuti publiku da budu uz nas"
Mitrović: "Nema više skrivenih aduta, prošli meč primer kako ne treba"
Zvezda se dogovorila sa Bajernom - Dodatni kontingent za crveno-bele u Minhenu
Amerikčki košarkaš Pjerija Henri suspendovan je na 48 meseci od strane FIBA zbog korišćenja nedozvoljen supstanci, prenose brojni evropski košarkaški insajderi.
Henriju je po povratku u redove Baskonije suspendovan ugovor od januara 2023. godine, kad je krenula istraga o njegovom dopingovanju. Sa 31 godinom, Henriju je ostatak karijere u pitanju, jer će imati 34 godine po povratku na teren 13. januara 2027. godine.
U Evropi je Henri prethodno proveo vreme u Ulmu, Hapoel Eilatu, Tofašu i Uniksu pre nego što se etablirao kao jedan od najatraktivnijih bekova u Evroligi sa Baskonijom, pridruživši se timu 2019. godine.
Proveo je sezonu 2021/22 u Fenerbahčeu i potpisao je na samo nekoliko dana sa Hjuston Roketsima pre nego što se vratio u "Fernando Buesa Arenu". Odigrao je tek nekoliko utakmica dok januara 2023. godine nije optužen je da je dao lažni doping uzorak.
0 Komentara