petak 26.03.2021.
22:11

Dalje od četvrtfinala nisu mogli.

BETAPHOTO/Metropolitan/Partizan/DS

Posle Đorđevićevog Virtusa, plasman u polufinale Evrokupa izborila je i ekipa španske Gran Kanarije, koja je u dva meča bila bolja od francuskog Metropolitana.

Posle pobede u Francuskoj od 84:74, Gran Kanarija je i večeras na svom terenu trijumfovala rezultatom 66:64 i prošla u narednu fazu takmičenja.

Metropolitan je večeras pružio jači otpor, pogotovo u prvom poluvremenu koje je rešio u svoju korist rezultatom 34:31, ali je u nastavku Gran Kanarija preuzela vođstvo i do kraja ga nije ispuštala.

Sloter je sa 16 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a goste je predvodio Entoni Braun sa 19 poena.

Podsetimo, Metropolitan je prethodno u odlučujućoj utakmici Top 16 faze za plasman u četvrtfinale eliminisao ekipu Partizana, ali nije mogao više od toga.

Sada ostaje da saznamo i imena preostala dva putnika u polufinale. To će biti bolji iz duela Monako - Budućnost i Uniks - Lokomotiva, u kojima će majstorice odlučivati.