utorak 01.02.2022.
22:50

Veliki uspeh Podgoričana.

Epa/Boris Pejović

Košarkaši Budućnosti pobedili su Virtus u Bolonji sa 68:62 (19:13, 15:17, 16:17, 18:15) u 12. rundi Evrokupa.

Od samog početka Budućnsot je pokazala da može da parira jednom od glavnih favorita Evrokupa. Posle prvih 10 minuta poveli su 19:13. U nastavku su Podgoričani uspevali da odu i na plus devet, ali je Virtus stizao.

U trećoj četvrtini domaći tim je stigao do prvog izjednačenja od 38:38, a potom i vodstva. Međutim, zahvaljujući trojkama Atića i Popovića Budućnost je vodila 50:47 pred poslednju četvrtinu.

Dobrim šutom sa distance gosti su poveli 10 razlike šest minuta do kraja meča. Serijom od 9:0 Virtus se primakao na dva poena zaostatka, ali to je bilo sve, jer su poklonili nekoliko lakih poena Podgoričanima, koji su to iskoristili i slavili.

Podgoričani imaju skor od 8-4, dok je Virtus, koji je bio oslabljen neigranjem Miloša Teodosića na skoro od 6-5.

Najefikasniji u sastavu Budućnosti, bili su Petar Popović sa 23, Kendrik Peri, Džastin Kobs, Di Džej Sili sa po osam, Vladimir Micov sa sedam poena. Kod Virtusa, raspoloženi za igru u napadu, bili su Mamadu Žaite sa 19, Ajzeja Koridnije sa 16, Kajl Vims sa osam poena.