Iznenađenje u Mitrovici, poraz Mege! Partizan se namučio sa Borcem!

subota 06.05.2017.
21:13

Poraz Mega Leksa i pobeda Partizana u okviru petog kola Mocart Superlige.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Dinamik je napravio veliko iznenađenje. Ekipa Mute Nikolića je danas uspela da u Sremskoj Mitrovici savlada ekipu Mega Leksa sa 86:75 i da se tako domogne mesta broj 4 koje vodi u ABA ligu.

Mega je pala na peto mesto ovim porazom, imaće veoma težak zadatak da se domogne ABA lige naredne sezone.

Dinamik je vodio od samog starta utakmice, Mega nije uspevala ni da uvede meč u neizvesnu završnicu, pa su gosti zasluženo slavili.

Lešić je imao 13 poena kod Mege, Jaramaz i Rebić po 12, a na drugoj strani Bruks je bio najbolji sa 20 poena, a 18 je postigao Marko Čakarević.

U poslednjem meču ovog kola Partizan je na svom terenu uspeo da savlada Borac teže nego što se očekivalo - 93:87.

Izgledalo je da će Partizan lako rešiti ovaj meč u svoju korist, ali nije bilo tako. Nakon prve četvrtine crno-beli su vodili sa 20:14, ali je u nastavku Borac preuzeo stvari u svoje ruke. Marinović i Radonjić su preokrenuli rezultat u korist Borca trojkama, a gosti su početkom treće deonice imali i 41:50 nakon novog pogotka Radonjića.

Ipak, Partizan pravi seriju od 15:0 i rešava ovu utakmicu, reklo bi se. Hečer, Birčević, Vrabac i Luković su predvodili Partizan u tim trenucima.

Borac se nije dao, stizali su nekoliko puta do 2 poena minusa, a možda i ključnu trojku je pogodio Vanja Marinković na 5 minuta do kraja utakmice.

Držao se Borac nekako, Todorović je trojkom doneo novu neizvesnost, a kada je trojku postigao i Micić, bilo je 86:82 za Partizan na minut do kraja. Nije to bilo sve od Borca, Micić je postigao koš uz dodatno slobodno bacanje za -1, pa se ušlo u veoma neizvesnu završnicu.

Pitanje pobednika rešava Ratkovica trojkom i Mihajlo Andrić sa dva pogođena slobodna bacanja.

U Partizanu Hečer je imao 19 poena, Birčević i Ratkovica po 17, a na drugoj strani Radonjić je imao 22, a Todorović 15.