Janakopulos nazvao Evroligu mafijom, Elajdža Brajant zakazao "majstoricu"!

Autor: Nemanja Janošev
petak 02.05.2025.
21:35
Izvor: Sportske.net

Sjajni Efes izborio peti meč.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU
EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Povezane vesti

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su Panatinaikos na svom parketu rezultatom 85:82 i tako izborili petu utakmicu koja će se igrati u "OAKA areni" za plasman na Fajnal-for Evrolige.

Pukovnik ili pokojnik za Efes. U plavo obojen "Košarkaški razvojni centar" morao je na sve načine da ostane neosvojiva tvrđava u četvrtoj utakmici.

Čvrst duel, sa vrlo malo prostora za greške. Svaki pad koncetracije i jedni i drugi su koristili serijama. U toku prvog poluvremena Efes je imao i 10:0, ali odgovorio je Panatinaikos sa 0:7.

Ali, sve vreme smo gledali tesnu utakmicu. Panatinaikos je imao problem sa spoljnom linijom Efesa čiji su igrači pogađali neke teške šuteve, ali su i često imali dovoljno prostora da to isti eksploatišu u trojke.

Elajdža Brajant je pucao od samopouzdanja, Rolands Šmits je bio ubitačan... Tako je Efes imao i "+10" početkom treće četvrtine i tada je izgledalo da će tim Luke Bankija moći da poremeti svaku koncepciju Ergina Atamana. 

Pogurao je Kostas Slukas svoju ekipu do povratka, pogađao je i Huančo Ernangomes u bitnim momentima i gost nije popuštao. 

U toku utakmice oglasio se i predsednik Panatinaikosa Dimitris Janakopulos koji je na svom Instagram profilu bio zabezeknut suđenjem:

"Bili ste mafija. Jeste mafija. Prestaćete da budete mafija", poručio je Janakopulos.

Teško se poentiralo u poslednjih 10 minuta, Kendrik Nan se u takvom ritmu nije posebno snašao i ulogu lidera je preuzeo Kostas Slukas. Ipak, to nije bilo dovoljno da PAO prelomi, već je to učinio domaćin preko Elajdže Brajanta i krucijalne trojke na 38 sekundi pre kraja. Bio je to njegov 19. poen na susretu za 77:73.

Ni to što su bili potpuno dominantni u skoku (čak 40) igračima Panatinaikosa nije. Ali, Kendrik Nan koji je pogodio samo dva šuta iz igre za 31 minut na parketu pogodio je tešku trojku za 77:76. To ipak nije značilo da će PAO dobiti. Štaviše, Džedi Osman je zaradio nesportsku posle poena Rolandsa Šmitsa koji se ispostavio kao "X" faktor za ovaj meč.

I Ergin Ataman je isključen zbog gestikulacija prema tribinama. Poručivao im je koliko je evroligaških trofeja s njima osvojio.

Elajdža Brajant je ubacio 19 poena, Rolands Šmits 15. Džedi Osman je imao 22, 15 Huančo Ernangomes u redovima Panatinaikosa.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke