22:40

Poraz Bajerna i Valensije.

@FCBbasket/Twitter

U današnjem rasporedu 23. kola Evrolige slavili su Barselona i Makabi.

Košarkaši Barselone savladali su Bajern rezultatom 72:70, koji je doputovao bez trenera Andree Trinkijera.

Osim dobre i ubedljive prve četvrtine za Barselonu, u nastavku se gleda oegal gotovo kroz celu utakmicu. Na poluvremenu je samo pola koša prednosti za Barselonu 34:33. U poslednjoj četvrtini u samom finišu Jaramaz je doneo izjednačenje svom timu sa pet vezanih poena, ali ja na kraju Higins uspeo davrati domaćima prednost 25 sekundi pred kraj. Lopta je još jednom išla u ruke Jaramaza, ali je Nikola Kalinić odigrao odličnu odbranu nad saigračem iz reprezentacije, a Jaramaz promašio šut za tri.

Najefikasniji u Barseloni bio je Mirotić sa 12 poena, Veseli je upisao 10 poena uz devet skokova.

U Bajernu je Vajler-Bab postigao 15, dok je Jaramaz stigao do 12 poena.

Makabi je u gostima pobedio Valensiju 94:93.

Posle prvih 10 minuta oba tima bila su prilično izjednačena, ali je onda Valensija u nastavku briljirala, pre svega zahvaljujući šutu za tri poena Na poluvremenu vodila je 10 razlike, pri rezultatu 55:45.

Makabi je proigrao u nastavku i režirao neverovatan preokret za vodstvo na kraju treće četvrtine.

Nastavila se drama u četvrtom kvartalu. Makabi je imao prednost od sedam poena,ali je Valensija sa dve trojke uspela da stigne zaostatak, međutim Boldvin je rešio pitanje pobednika

Najbolji u domaćem timu bio je Harper sa  20 poena, Prepelič je upisao 15, a Džons i Pradilja 13.

Makabio je vodio Boldvin sa 19 poena, Kolson je ostvario dabl-dabl učinak od 17 poena i 11 skokova, a isti broj poena upisao je i Dibartolomeo.