Jasikevičijus: "Partizan ima jednu od najkvalitetnijih ekipa u Evropi!"
"Partizan ima ofanzivni kvalitet da se takmiči sa bilo kojim klubom u Evropi", tvrdi trener Fenerbahčea.
Povezane vesti
Trener Fenerbahčea Šarunas Jasikevičijus izjavio je uoči utakmice protiv Partizana da njegov tim očekuje zahtevan duel, uprkos razlici na tabeli Evrolige.
Aktuelni šampion Evrope u sredu od 18.45 časova u Istanbulu dočekuje beogradski tim, a u meč ulazi sa liderske pozicije i učinkom od 20 pobeda i sedam poraza.
Fenerbahče je na domaćem parketu slavio u 11 od 14 susreta, dok Partizan trenutno zauzima pretposlednje mesto sa skorom 9-19.
Iako je turski predstavnik favorit na papiru, Jasikevičijus je naglasio da očekuje ozbiljan otpor.
“Partizan ima ofanzivni kvalitet da se takmiči sa bilo kojim klubom u Evropi. Oni su jedan od najboljih timova Evrolige i sada imaju skoro kompletnu ekipu. Postali su mnogo jači povratkom Karlika Džonsa i Šejka Miltona. Zbog toga očekujem težak meč. Prioritet nam je da igramo svoju igru”, rekao je Šarunas Jasikevičijus.
Fenerbahče u duel ulazi nakon osvajanja Kupa Turske, ali litvanski stručnjak ističe da nema prostora za opuštanje.
“Odmah po osvajanju Kupa, moramo da se prebacimo u evroligaški ‘mod’. Jako je bitno da dođemo do još jedne pobede pred reprezentativnu pauzu. To će nam omogućiti da predahnemo od intenzivnog ritma regularne sezone”, zaključio je Jasikevičijus.
0 Komentara