četvrtak 06.02.2020.
20:18

Ekipa Efesa uspela je da savlada Žalgiris na svom terenu u okviru 24. kola Evrolige.

EPA-EFE/JUAN CARLOS HIDALGO

Efes se baš mučio sa Žalgirisom večeras, ali je uspeo da stigne do očekivane pobede 96:91.

Gubili su izabranici Ergina Atamana veliki deo utakmice, u trećoj deonici je bilo i 9 poena razlike a za to moraju zahvaliti odbrani na Larkinu koji je bio u potpunosti zaustavljen tokom prvog poluvremena jer nije postigao niti jedan koš.

Jedini koji je održavao Efes u igri tokom prvog poluvremena bio je Vasilije Micić koji je za prvih 20 minuta postigao 16 poena.

Gubio je Efes početkom poslednje deonice, a onda je Ataman napravio nekoliko ključnih izmena i domaćin je slavio.

Simon je pogađao, kao i Larkin koji je meč završio, verovali ili ne, sa 25 poena. Na poluvremenu je imao indeks -4, na kraju 27. Vasa Micić je upisao 22 poena, Simon i Plajs po 15. Na drugoj strani Lidej 22 poena, Rivers 21.