Jokić blistao, Denver srušio Bruklin - Bogdan ubacio 17 za četvrtinu, ali Atlanta izgubila

Autor: Mladen Heleta
subota 23.12.2023.
08:19

Denverova treća u nizu.

Beta/AP Photo/Gerald Herbert

Košarkaši Denvera savladali su Bruklin na gostovanju u NBA ligi rezultatom 122:117.

Aktuelne šampione je do trijumfa ponovo predvodio sjajni Srbin Nikola Jokić, koji je upisao dabl-dabl i bio na pragu još jednog tripl-dabla.

On je ubacio 31 poen (12/17 iz igre), imao 11 skokova i tome dodao sedam asistencija. Na sve to imao je tri ukradene i niti jednu izgubljenu loptu. Na terenu je proveo 34 minuta.

Odličan je bio i Marej sa 32 poena, devet asistencija i pet skokova, a Gordon je dodao 18 poena za Denver.

U ekipi Bruklina, 23 poena Tomasa i 17 Džonsona.

Nagetsi su jedina ekipa koja je prethodne noći slavila u gostima i tako su produžili svoj pobednički niz na tri pobede. Sada imaju skor 20-10 i treći su na tabeli Zapadne konferencije.

Bruklin ima učinak 13-15 i deveti je na Istoku.

Atlanta je poražena u Majamiju sa 122:113. Kapiten Srbije Bogdan Bogdanović je u porazu Hoksa imao 23 poena (17 je ubacio u drugoj četvrtini), pet asistencija i sva skoka.

Atlanta je 11. na Istoku sa skorom 12-16, a Majami je šesti sa učinkom 17-12.