Tandem Pelikansa nadjačao Denver.

Beta/AP Photo/David Zalubowski

Denver izgubio od Pelikansa sa 108:113 (30:22 21:36 29:25 28:30)

Denver je dobio prvu četvrtinu retultatom 30:22.

Džamal Marej je bio odličan sa 10 postignutih poena, Nikola Jokić je imao par grešaka te je u početkom petog minuta preseljen na klupu.

Druga četvrtina donosi mnogo bolju igru Pelikansa, gosti iz Nju Orleansa su uspeli da preokrenu. Rezultat na poluvremenu je bio 58-51 , Vilijamson je bio odličan u ovoj četvrtini dok Jokić nije uspeo da pronađe svoj ritam. Srpski košarkaš je zato ubacio u prepoznatljivu brzinu u trećem delu igre.

Prva zvezda Nagetsa je upisao 14 poena u trećoj četvrtini (ukupno 18), Marej je pratio sa 21 poenom. Pelikansi su imali vođstvo od tek tri poena posle 3/4, Ingram je bio odličan u postavi gostiju.

Usledila je uzbudljiva završnica, Denver dolazi na 92:90 košem Jokića da bi Barton doneo konačno izjednačenje za domaći tim 92:92 na polovini četvrte četvrtine. Zajon pravi faul u napadu, lopta dolazi do Jokića koji trojkom donosi i vođstvo Denveru od 95:92. Usledio je bolji period Pelikansa, Adams, Bledso i Vilijamson donose preokret. Opet je Jokić pogodio težak šut za 102-101.

Ipak odlična serija sa penala Ingrama uz poene iz igre su bili previše - Denver gubi sa

Jokić je upisao tripl-dabl. Srpski košarkaš je imao 27 poena, 10 skokova i 11 asistencija. Pratio ga je Marej za 25 poena. Kod Pelikansa Ingram i Vilijamson su upisali po 30 poena.