Jovanović otkrio šta je bilo ključno za pobedu nad Cibonom

Autor: Sportske Net
nedelja 09.01.2022.
17:25
Izvor: Sportske.net

Mega uspešno otvorila godinu.

Dragana StjepanovicStarsportphoto ©
Dragana StjepanovicStarsportphoto ©

Povezane vesti

Mega je u prvom meču u novoj kalendarskoj godini savladala Cibonu sa 93:89 i tako zabeležila šestu pobedu, dok je Cibona pretrpela 10. poraz. 

Trener Mege Vladimir Jovanović je na konferenciji za novinare posle utakmice istakao da su ofanzivni skokovi i slobodna bacanja ključni za pobedu.

"Čestitam mom timu koji je igrao angažovano do samog kraja, što kod nas često nije slučaj. Borili smo se do samog kraja i zaista moram da čestitam svojim igračima na tome, ali i Ciboni na fer i korektnoj igri i želim im puno uspeha u nastavku sezone", rekao je Jovanović, pa dodao: 

"Utakmica je počela odlično za nas, sa dosta otvorenih šuteva, asistencija na liniji, ali ovoga puta nismo imali kontinuitet. Ušli smo u sivu zonu iz koje smo teško izlazili. Imali smo problema sa postavom jer su mnogi igrači odigrali meč sa samo jednim večernjim i jednim jutarnjim treningom. S druge strane, Cibona je mnogo eksperimentisala sa postavama, igrala je sa pet nižih igrača, dve četvorke i onda su nam pravili velike probleme u igri. Ušli smo u poslednja tri minuta zaostatka, ali koncentracijom u napadu pogađali smo otvorene udarce. Ključni su bili skokovi u napadu i slobodna bacanja", rekao je trener Mege.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke